Intel chce vytvářet „věci“, představil počítač velikosti kreditní karty

Intel si chce ukrojit co největší kus trhu internetu věcí. Součástí jeho strategie je i nové miniPC Compute Card, které po zasunutí do slotu promění běžný spotřebič nebo jiné zařízení v připojený počítač.

Intel chce vytvářet „věci“, představil počítač velikosti kreditní kartySpolečnost Intel představil na veletrhu CES nové zařízení, které si lze snadno splést a kreditní kartou. Nová Compute Card ovšem není kusem plastu s jednoduchým čipem, ale plnohodnotným počítačem s procesorem nové sedmé generace, pamětí, úložištěm a bezdrátovou konektivitou.

To vše se vešlo do těla o rozměrech 95 x 55 x 5 mm, které je příliš tenké pro zabudování rozhraní USB-C nebo jiných portů. Jak se tedy bude Compute Card používat? Zastrčí se do slotu jako poněkud větší paměťová karta.

Úkoly Compute Card budou v zásadě podobné jako u staršího zařízení Compute Stick – vytvořit počítač s „hloupého“ hardwaru, ať půjde o velký komerční displej, pokladnu, dron, klimatizaci, ledničku nebo (téměř) cokoliv jiného.

Intel již spolupracuje s řadou výrobců, aby do svého hardwaru zabudovali příslušné sloty. Mezi nimi jsou i výrobci PC jako Dell, HP nebo Lenovo, byť Compute Card zatím není určená k rozšíření kapacity počítačů.

Novinka naopak dobře zapadá do široké strategie Intelu , která se snaží pokrýt slibný segment internetu věcí. Compute Card nebude přímo dostupná pro spotřebitele a Intel ji bude prodávat pouze partnerům. Na trhu se objeví v polovině roku.

Zdroj: IDG News Service, Intel

Úvodní foto: Intel

Komentáře