Intel a VMware pokračují ve spolupráci v oblasti 5G, rozšiřují virtualizaci na RAN

Smyslem rozšíření spolupráce mezi společnostmi Intel a VMware je zároveň umožnit poskytovatelům komunikačních služeb zkrátit cyklus vývoje a snáze zavádět různé typy služeb.

Intel a VMware pokračují ve spolupráci v oblasti 5G, rozšiřují virtualizaci na RANSpolečnosti Intel a VMware oznámily spolupráci na vývoji integrované softwarové platformy pro virtualizované rádiové přístupové sítě (RAN). Cílem projektu je dle firem urychlit budování jak stávajících sítí LTE, tak budoucích sítí 5G.

Intel a VMware budou spolupracovat se širokým okruhem dalších firem, včetně výrobců telekomunikačních zařízení, výrobců OEM a dodavateli softwaru RAN, s cílem umožnit poskytovatelům komunikačních služeb snadněji stavět na platformě vRAN služby pro specifické účely.

V rámci této iniciativy budou obě společnosti spolupracovat na budování programovatelných otevřených rozhraní využívajících referenční softwarovou architekturu Intel FlexRAN a inteligentní kontrolér RAN společnosti VMware (Ran Intelligent Controller, RIC).

To podle technologických gigantů umožní vývoj inovativních funkcí rádiové sítě s využitím umělé inteligence a strojového učení pro řízení prostředků, směrování provozu a dynamické přidělování kapacity v reálném čase.

Větší pružnost pro efektivnější poskytování služeb

„Mnoho poskytovatelů se kvůli vyšší agilitě při zavádění nových 5G služeb rozhoduje rozšířit výhody síťové virtualizace i na RAN, ale softwarová integrace může být poněkud komplikovaná,“vysvětluje Dan Rodriguez, viceprezident a generální ředitel divize síťových platforem společnosti Intel.

Integrovaná platforma vRAN využívající špičkové technologie společností Intel a VMware jim umožní zkrátit dobu nutnou k zavádění inovativních služeb na okraji sítě,“ dodává.

Shekar Ayyar, viceprezident a generální ředitel pro telekomunikační a edge cloud VMwaru, upřesnil, že díky integrované platformě budou poskytovatelé komunikačních služeb moci zavádět nové síťové funkce v téže architektuře Telco Cloud.

Zdroj: VMwareKomentáře