Intel a Unity uzavírají dohodu, podpoří vývoj Android aplikací

Dohoda posouvá Intel hlouběji do území mobilních zařízení. Cílem partnerství je urychlení vývoje aplikací pro Android na architektuře Intelu.

Intel a Unity uzavírají dohodu, podpoří vývoj Android aplikacíSpolečnosti Intel a Unity Technologies oznámily návázání strategické spolupráce, jejímž cílem bude urychlit vývoj aplikací pro operační systém Android na architektuře Intel.

Nově uzavřená spolupráce má posílit zejména iniciativy Intelu v mobilní oblasti. Vývojáři používající vývojovou platformu Unity dohodou získají příležitost psát pro mobilní zařízení postavená na technologii Intel nativní hry a další aplikace v Androidu.

Vedle toho mohou nyní vývojáři používající Unity snadno přidat do svých aplikací podporu pro architekturu Intel, anebo mohou pro tuto architekturu produkovat nativní aplikace s minimální námahou.

Unity nabízí podporu pro Android na všechny existující i budoucí procesory Intel, tedy včetně procesorových rodin Intel Core a Intel Atom.

Dali jsme si za cíl letos expedovat 40 milionů tabletů postavených na technologii Intel a očekáváme, že ke konci roku bude na trhu přes 100 modelů tabletů s operačním systémem Android a procesory Intel,” uvedl Doug Fisher, viceprezident Intelu a generální manažer divize softwaru a služeb.

Naše spolupráce s Unity poskytne téměř třem milionům vývojářů nezbytné softwarové nástroje a podporu tak, aby na architektuře Intel mohli nabízet svým uživatelům vynikající uživatelský komfort,” dodal.

Unity používá polovina všech vývojářů mobilních her a mnozí z nich volali po větší podpoře pro zařízení s procesory Intel běžících na systému Android,” dodal generální ředitel Unity Technologies David Helgason.

Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat se společností Intel a usilovat společně o to, abychom nabídli ten nejvyšší uživatelský komfort na jejích platformách.”

Zdroj: Intel
Úvodní foto: Google

Komentáře