Intel a Ericsson uzavřely partnerství, plánují vybudovat platformu pro 5G

Intel a Ericsson rozšiřují spolupráci, tentokrát v oblasti správy infrastruktury. Společně plánují vytvořit platformu pro řízení infrastruktury nové generace, která bude moct být využívána pro mobilní sítě 5G či virtualizaci síťových funkcí.

Intel a Ericsson uzavřely partnerství, plánují vybudovat platformu pro 5GSpolečnosti Intel a Ericsson oznámily, že spojují síly a plánují synchronizovat vývoj softwarově definované infrastruktury (SDI) Ericssonu a průmyslové architektury Intel Rack Scale Design (RSD).

Výrobci plánuji vytvořit platformu pro správu infrastruktury nové generace, která bude moct být využívána pro 5G, distribuovaný cloud a virtualizaci síťových funkcí. Nová platforma by měla zkrátit čas uvedení produktů na trh či snížit celkové náklady na vlastnictví.

Rozšířením spolupráce se vedle hardwaru zaměříme i na software a umožníme poskytovatelům služeb úspěšně nasadit otevřenou cloudovou a NFV infrastrukturu,“ uvedl Lars Mårtensson, ředitel cloudové a NFV infrastruktury ve společnosti Ericsson.

Partnerství významně posílí konkurenceschopnost a dostupnost nabídky softwarově definované infrastruktury Ericssonu,“ dodal. Společně vyvinutý software a hardware bude nabízen především v hardwarových řešeních Ericssonu.

Spolupráce se společností Ericsson v oblasti správy infrastruktury pomůže poskytovatelům komunikačních služeb odstranit překážky, snížit náklady a nabízet nové 5G služby ve flexibilní, programovatelné a inteligentní síti,“ dodala Sandra Riverová, viceprezidentka skupiny pro síťové platformy v Intelu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Silvano Rebai - Fotolia.com

Komentáře