Intel a ARM se dohodly na jednotných standardech pro internet věcí

Soupeřící giganti ARM a Intel uzavřeli dohodu o spolupráci na správě sítí zařízení pro internet věcí. Obě společnosti budou do budoucna používat stejné standardy vyvinuté Intelem, což má mimo jiného výrazně usnadnit správu různých systémů postavených na konceptu IoT.

Intel a ARM se dohodly na jednotných standardech pro internet věcíSpolečnost ARM uzavřela strategické partnerství s Intelem. Obě společnosti budou díky této dohodě používat jednotné standardy pro bezpečnou správu zařízení, připojení a dat, jež jsou součástí internetu věcí (IoT).

Podle vyjádření obou výrobců se jedná se o průlomový okamžik, který si klade za cíl rozšířit internet věcí v množství průmyslových oblastí. ARM a Intel uvádějí, že tímto krokem odstraní jednu z hlavních překážek, která trhu IoT bránila v růstu.

ARM o dohodě informovala před každoroční technickou konferencí, jež se koná tento týden v Silicon Valley. Společnost zároveň odhaduje, že během dvaceti let bude na světě v provozu až jeden bilion IoT zařízení.

Tyto produkty jsou typicky dodávány s přednastavenými pověřeními pro přístup k síti, což je potenciálně vystavuje bezpečnostním rizikům. Pravidelné opravy pak vyžadují manuální upgrady provedené terénními techniky.

Díky tomu, že zařízení budou spravována prostřednictvím jednotné platformy, bude možné tyto úkony plně automatizovat. Například nedávno představená řídící platforma Pelion IoT od ARM se bude opírat o technologii Secure Device Onboard od Intelu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: NicoElNino @ fotolia.com

Komentáře