Ingram Micro v nejbližší době převezme síť RRC ve střední a východní Evropě

Globální distributor ještě v prvním pololetí letošního roku převezme pobočky RRC Group v devíti zemích včetně České republiky. Od akvizice očekává zvýšení příjmů o více než čtvrt miliardy dolarů ročně.

Ingram Micro v nejbližší době převezme síť RRC ve střední a východní EvropěSpolečnost Ingram Micro uzavřela definitivní dohodu o akvizici divize distributora RRC Group pro region střední a východní Evropy. K provedení transakce má dojít „během první poloviny roku 2016“, tedy nejpozději do několika dní.

Regionální divize RRC sídlí ve Varšavě a kromě Polska působí v Albánii, České republice, Chorvatsku, Maďarsku, Makedonii, Rumunsku, Slovinsku a Srbsku. Ingram Micro očekává, že mu akvizice přinese příjmy přesahující 250 milionů dolarů ročně.

Akvírovaná divize se specializuje především na podniková řešení z oblasti sítí, bezpečnosti a infrastruktury od výrobců jakou jsou Avaya, Cisco, EMC, IBM nebo Zebra. Důvodem jejího převzetí ze strany Ingramu je jeho strategie zaměřovat se na odvětví s přidanou hodnotou a vysokými maržemi.

Ingram Micro nebyl jedinou firmou, která měla o RRC zájem. Polská ABC Data podle svého vyjádření půl roku jednala o tom, že regionální divizi převezme ona, přičemž o tom, že RRC dalo přednost Ingramu, se dozvěděla až z médií. Majitele od té doby změnil i samotný Ingram, když jej koupila čínská skupina HNA Group za 6 miliard dolarů.

Zdroj: RRC Group, ChannelWorld

Úvodní foto: Ingram Micro, RRC

Komentáře