Ingram Micro se definitivně stává součástí skupiny HNA Group

Po získání posledního souhlasu regulátorů se globální distributor Ingram Micro stal součástí čínského konglomerátu HNA Group. Na obchodní aktivity distributora a jeho partnerskou síť nemá mít změna majitele vliv.

Ingram Micro se definitivně stává součástí skupiny HNA GroupSpolečnost Ingram Micro se definitivně stává součástí čínského konglomerátu HNA Group. Akvizice v hodnotě 6 miliard dolarů byla úspěšně završena a globální distributor přešel pod kontrolu společnosti Tianjin Tianhai Investment Company.

Ingram Micro podle CEO HNA Group Adama Tana „ztělesňuje“ strategii skupiny investovat do společností se silnou pozici na rostoucích trzích. HNA Group chce využít zkušenosti Ingramu s dodavatelskými řetězci a technologiemi.

Distributor bude i nadále sídlit v kalifornském Irvinu a v jeho čele zůstane dosavadní CEO Alain Monié. Firma se však stáhne z newyorské burzy a dojde k několika výměnám v nejvyšším vedení – odejde na příklad CFO William Humes nebo viceprezident Larry Boyd.

Ingram dále ujistil své partnery a zaměstnance, že přechod pod HNA Group by neměl ovlivnit každodenní chod společnosti, stejně jako by v jeho důsledku nemělo dojít k žádném propouštění nebo uzavírání poboček a skladů.

Na českém trhu Ingram Micro působí prostřednictvím německé kanceláře a srkze RRC-CZ, VAD jehož pobočky ve střední a východní Evropě akvíroval.

HNA Group je skupina podnikající v řadě oblastí včetně leteckého průmyslu, turistického ruchu, dopravy, logistiky a finančních služeb. Hodnota aktiv skupiny se pohybuje okolo 90 miliard dolarů.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld

Úvodní foto: Ingram Micro, HNA Group

Komentáře