Ingram Micro rozšíří nabídku své platformy CloudBlue o řešení od AWS, Googlu a IBM

Cloudová strategie distributora Ingram Micro začíná nabývat jasnějších obrysů. Několik měsíců stará platforma CloudBlue začne kromě řešení od Microsoftu nabízet také služby tří dalších velkých cloudových hráčů.

Ingram Micro rozšíří nabídku své platformy CloudBlue o řešení od AWS, Googlu a IBMDistributor – respektive agregátor řešení – Ingram Micro oznámil výrazné rozšíření svého cloudového tržiště CloudBlue, jež bylo spuštěno v květnu 2018 na základně unikátní spolupráci se společností Microsoft.

Kromě cloudových služeb od Microsoftu začne CloudBlue v dohledné nabízet řešení od dalších velkých hráčů – AWS, Googlu a IBM. Tyto čtyři výrobce Ingram Micro považuje za základní pilíře své cloudové strategie.

CloudBlue slouží jako on-line tržiště pro přímý prodej cloudových řešení směrem k poskytovatelům služeb, telekomunikačním operátorům, dalším distributorům nebo velkým resellerům. Ingram do platformy dosud investoval okolo 500 milionů dolarů.

Nimesh Davé, viceprezident Ingramu pro globální cloud, se nechal slyšet, že distributor zastává „agnostický přístup“ a že „je třeba poskytnou prostředí, které nabízí volbu“. Na druhou stranu, i možnosti volby mají své hranice.

V nabídce totiž nápadně schází Alibaba Cloud, takto světová trojka v oblasti IaaS. Nimesh Davé se ohledně této společnosti vyjádřil v tom smyslu, že ji Ingram „nepovažuje za hráče za hranicemi čínského trhu“.

Konkrétní datum přidání AWS, Googlu a IBM do CloudBlue distributor nesdělil, má k němu však dojít „brzy“.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Maxim_Kazmin - Fotolia.com

Komentáře