Ingram Micro představil nezávislou cloudovou divizi CloudBlue ve spolupráci s Microsoftem

Nová organizace a platforma je podle distributora výsledkem dlouholetých příprav, investic přesahujících půl miliardy dolarů a unikátního partnerství s Microsoftem. Služby CloudBlue cílí zejména na poskytovatele služeb.

Ingram Micro představil nezávislou cloudovou divizi CloudBlue ve spolupráci s MicrosoftemDistributor Ingram Micro představil novou nezávislou softwarovou divizi CloudBlue, která bude nabízet cloudovou platformu a řešení pro operátory, poskytovatele řízených služeb, velké resellery s přidanou hodnotou i jiné distributory.

CloudBlue je postaveno na platformě Azure a podle Ingramu představuje výsledek unikátní aliance s Microsoftem, jenž umožní oběma firmám společně prodávat služby CloudBlue směrem k partnerům zapojeným do programu Cloud Solution Provider.

Nová platforma bude fungovat odděleně od prostředí Ingram Micro Cloud, které se zaměří na podporu tržiště Cloud Marketplace a distribuci cloudových řešení třetích stran skrze běžnou partnerskou síť společnosti.

Úkolem CloudBlue coby dedikované divize a platformy se má naopak stát podpora byznysu poskytovatelů služeb. Ingram Micro uvádí, že do CloudBlue investoval přes 500 milionů dolarů a podnikl kvůli němu řadu strategických akvizic.

Srdcem ekosystému CloudBlue je proprietární API technologie s názvem APS, jež má zákazníkům poskytnou jednotný přístup k celému portfoliu, které mimo jiného zahrnuje 200 předintegrovaných řešení od společností MicrosoftIBM, Cisco a mnoha dalších.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře