Ingram Micro oznámil plán na celoevropskou centralizaci

Nový obchodní model broadline distributora má centralizací podpůrných složek umožnit pobočkám plné soustředění na obchodní aktitity.

Ingram Micro oznámil plán na celoevropskou centralizaciDistribuční společnost Ingram Micro oznámila plán na zavedení nového celoevropského modelu, který má podle vyjádření firmy výrazně zlepšit její služby výrobcům, zákazníkům i dalším obchodním partnerům.

Součástí plánu je restrukturalizace, v rámci níž má dojít k ukončení provozu několika skladišť v Německu a Beneluxu nebo k relokaci regionální účetní centrály z Barcelony do Sofie.

Hlavním cílem je však zjednodušení a standardizace působení všech poboček distributora. K tomu má napomoci centralizace podpůrných složek, jako jsou oddělení lidských zdrojů, IT, financí nebo provozu. To má jednotlivým pobočkám umožnit plně se soutředit na obchod.

Otázkou zůstává, zda se centralizace nepodepíše na nedostatečném kontaktu s jednotlivými trhy. Např. český trh je obsluhován exportní kanceláří z Německa. I přesto, že na německé straně působí česky komunikující zástupci, Ingram Micro si lokálně zatím výraznější pozici nevybudoval.

Distributor však uvádí, že reaguje na požadavky trhu. „Trh IT se významně mění a prodejní kanály tomu musí přizpůsobovat své obchodní modely. Ingram Micro musí svému obchodnímu modelu dodat dostatečnou flexibilitu na to, aby mohl plně využít všech obchodních příležitostí na trhu,“ uvedl k ohlášeným změnám Gerhard Schulz, prezident Ingram Micro Europe.

Transformace má podle vyjádření firmy probíhat postupně během letošního roku.

Zdroj: ChannelEMEA
Úvodní foto: © maxoido - Fotolia.com

Komentáře