Ingram Micro kupuje platformu, na níž postavil svůj Cloud Marketplace

Po několikaletém používání platformy Odin Service Automation přistoupil distributor Ingram Micro k jejímu odkoupení včetně celého týmu vývojářů a všech technologií.

Ingram Micro kupuje platformu, na níž postavil svůj Cloud MarketplaceDistributor Ingram Micro pokračuje v expanzi do cloudu. Díky nově uzavřené dohodě se společností Parallels Holdings se Ingram stane vlastníkem její platformy Odin Service Automation a s ní spojeného duševního vlastnictví a technologií pro správu cloudu.

Společně s „Odinem“ distributor získá také tým přibližně 500 zaměstnanců, mezi nimiž je mnoho softwarových vývojářů se zkušenostmi cloudem. V rámci divize Ingram Micro Cloud budou pokračovat ve vývoji platformy Odin Service Automation i dalších cloudových produktů.

Ingram Micro se díky akvizici stane majitelem platformy, kterou již několik let sám využívá. Odin Service Automation je základem platformy Cloud Marketplace, kterou Ingram používá od počátku roku 2014 jako globální on-line tržiště s cloudovými službami.

Alain Monié, CEO společnosti Ingram Micro, se nechal slyšet, že akvizice upevní pozici distributora v oblasti poskytovatelů cloudových služeb a poskytne mu platformu, která podpoří transformaci jeho partnerů.

Spuštění automatizované cloudové platformy postavilo naši společnost do čela evoluce a šíření cloudových řešení ve firmách po celém světě. Nyní přišel čas na to, abychom rozšířili naše možnosti akvizicí duševního vlastnictví, které tuto evoluci podporuje,“ vysvětlit Monié důvody současné akvizice.

Transkace by měla být dokončena ještě v letošním roce.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře