Ingram Micro hlásí 19% pokles tržeb a odchod prezidenta Paula Reada

Ve čtvrtém kvartálu 2015 se tržby společnosti snížily bezmála o pětinu, za celý rok pak o přibližně 7,5 %. Po oznámení akvizice distributora ze strany čínské skupiny HNA Group rezignoval prezident a COO společnosti Paul Read.

Ingram Micro hlásí 19% pokles tržeb a odchod prezidenta Paula ReadaGlobální distributor Ingram Micro zveřejnil výsledky svého hospodaření v roce 2015 a jeho posledním čtvrtletí. Tržby společnosti ve čtvrtém kvartálu dosáhly 11,3 miliardy dolarů, což je o 19 % méně než za stejné období roku 2014.

Za celý rok 2015 pak distributor dosáhl příjmů ve výši 43,02 miliardy dolarů, což je o 7,4 % méně než v roce 2014. Jediný region, ve kterém se Ingramu v loni dařilo lépe než v roce 2014, byl APAC, zatímco všude jinde příjmy společnosti poklesly.

CEO společnosti Alain Monié však ve svém komentáři k výsledkům použil velmi optimistický tón. „Dosáhli jsme solidního závěru silného roku a jsme potěšeni tím, jakého pokroku jsme dosáhli ohledně našich strategických iniciativ,“ uvedl.

Oznámení výsledků přišlo jen několik dní po velmi zásadní zprávě – Ingram Micro se v rámci transakce v hodnotě 6 miliard dolarů stane součástí čínské skupiny HNA Group . A přestože nový majitel chtěl zachovat strukturu a vedení distributora, již nyní byla oznámena první rezignace.

Paul Read, dosavadní prezident a COO společnosti, složil své funkce a zcela opouští řady distributora. Ingram Micro uvedl, že šlo o Readovo osobní rozhodnutí. Důvody jeho odchodu ani jedna strana nekomentovala.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře