Ingram Micro a Tech Data se odvolávají proti pokutám od francouzského úřadu

Francouzský antimonopolní úřad potrestal Apple, Ingram Micro a Tech Datu za zneužívání ekonomické závislosti prodejců v zemi. Oba distributoři se proti rozhodnutí odvolávají.

Ingram Micro a Tech Data se odvolávají proti pokutám od francouzského úřaduFrancouzský úřad na ochranu hospodářské soutěže udělil společnosti Apple rekordní pokutu ve výši 1,1 miliardy eur. Pokutě se nevyhnuli ani distributoři Tech Data a Ingram Micro, kteří musí zaplatit 76, resp. 63 milionů eur. Ti se nyní proti rozhodnutí odvolávají.

Firmy podle antimonopolního úřadu porušovali pravidla hospodářské soutěže tím, že zneužívali ekonomické závislosti prodejců Applu k tomu, aby svým prémiovým resellerům nařizovali prodávat produkty za stejnou cenu, jakou si výrobce účtuje ve svých obchodech.

Tech Data se odvolala s tím, že i nadále dodržuje přísné etické a právní standardy v souladu se svým vlastním globálním kodexem chování. Zároveň dodala, že v oblasti hospodářské soutěže se řídi všemi platnými antimonopolními úřady bez ohledu na to, kde společnost působí.

Ingram Micro kvůli rozhodnutí svolal mimořádnou schůzi rady se zástupci zaměstnanců ve Francii, aby projednal dopad rozhodnutí. Antimonopolní úřad podle názoru společnosti potrestal nepřiměřenou pokutou a na základě nepravdivých tvrzení.

Francouzský úřad totiž tvrdí, že omezující kroky vůči resellerům měly negativní dopad na spotřebitele v zemi. Ingram Micro se však ohrazuje, že v oblasti IT distribuce ve Francii, a zejména pak distribuce produktů Apple, panuje extrémně konkurenční prostředí.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Junial Enterprises - Fotolia.com

Komentáře