Infor prodává divizi EAM, novým majitelem je Hexagon AB

Infor se společností Hexagon AB zároveň uzavřel strategické partnerství, od kterého si slibuje lepší poskytování služeb společným zákazníkům.

Infor prodává divizi EAM, novým majitelem je Hexagon ABSpolečnost Infor oznámila, že uzavřela dohodu o prodeji své obchodní jednotky EAM (Enterprise Asset Management) společnosti Hexagon AB, jež se zaměřuje na řešení digitální reality. Cena transakce činí přibližně 2,75 miliardy dolarů.

Firmy navíc vytvoří strategické partnerství za s cílem lepšího poskytování služeb společným zákazníkům. Entity zůstanou až do dokončení transakce, která podléhá schválení regulačních orgánů, oddělené.

Společnosti Infor a Koch Equity Development, dceřiné společnosti Koch Industries, zároveň budují strategické vztahy se společností Hexagon. V důsledku transakce bude mít společnost Koch rovněž vlastnický podíl ve společnosti.

Prodej a strategické partnerství by Inforu mělo umožnit kombinovat svou technologii EAM s řešeními digitální reality společnosti Hexagon – včetně technologií senzorů, softwaru a autonomních technologií – a dosáhnout tak vyšší hodnoty pro zákazníky.

Zdroj: Infor EAM

Úvodní foto: kentoh @fotolia.com

Komentáře