Infor kupuje Birst a jeho cloudovou platformu pro analýzu a vizualizaci dat

Akvizice přinese Inforu pokročilou platformu pro business intelligence, která se dočká integrace s cloudovou infrastrukturou. Konečným cílem je umožnit vznik nové generace analytických podnikových aplikací.

Infor kupuje Birst a jeho cloudovou platformu pro analýzu a vizualizaci datSpolečnost Infor, poskytovatel odvětvově zaměřených podnikových aplikací s cloudovou funkcionalitou, oznámila, že kupuje firmu Birst, která je průkopníkem analytiky v oblasti business intelligence (BI) a vizualizace dat v cloudu.

Platforma Birstu propojuje celou organizaci prostřednictvím sítě virtualizovaných instancí, které vytvářejí nadstavbu nad společně sdílenou analytickou strukturou. Platforma zpracovává provozní výkazy, dashboardy, kontextuální data, vizualizace a další podnikové informace.

Zakladatelé společnosti Birst mají v oblastí business intelligence dlouhý rodokmen. Je to podobný tým, který vytvořil Siebel Systems BI, jež je nyní součástí Oracle. Spojili opět své síly, využili cloud a vybudovali moderní BI platformu reagující na současné i budoucí potřeby,“ uvedl CEO Inforu Charles Phillips.

Infor chce po dokončení akvizice konvergovat platformu Birstu se svou globální cloudovou infrastrukturou, a umožnit tak vznik nové generace analytických aplikací. Podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Zdroj: Infor
Komentáře