Infor hledá partnery, ve střední a východní Evropě jich chce o 20 % víc

Přestože za minulý fiskální rok získal Infor téměř sto nových obchodních partnerů, hledá další a směřuje je do cloudu.

Infor hledá partnery, ve střední a východní Evropě jich chce o 20 % vícInfor, poskytovatel odvětvově zaměřených podnikových aplikací, oznámil, že plánuje v příštích šesti měsících rozšířit počet svých partnerů v rámci sítě Infor Partner Network (IPN) ve střední a východní Evropě o pětinu. Jde o součást jeho plánu zvýšit počet partnerů v celé Evropě o 36 %.

Partnerská síť IPN, která poskytuje nástroje a zdroje pro podporu partnerského kanálu, vznikla v roce 2011. Za fiskální rok 2015 Infor získal 97 nových obchodních partnerů a zvýšil obrat z nepřímého prodeje o 18 %.

Společnost však hledá další, zaměřené na oblasti CRM a ERP, a to především v odvětvích typu oděvnictví, potravinářství/nápojářství a strojírenské výroby.

Infor, který se se odlišuje svým zaměřením na mikro-vertikální řešení, partnery potřebuje také pro nabídku svých řešení v cloudu.

Náš přístup k získávání nových partnerů je zaměřen na kvalitu než na kvantitu – nehledáme tisíce partnerů, ale spíše menší počet kvalifikovaných partnerů s významnými zkušenostmi ze specifických odvětví, kompatibilitou s našimi produkty a připravených plnit potřeby zákazníků z mikro-vertikálních odvětví,“ uvedl v oznámení Peter Stanley, viceprezident pro partnerský prodej v Evropě.  

Investice do vzdělávání

Během posledního roku Infor uvedl školicí program Infor CloudSuite Academy, který má naučit dovednostem a znalostem potřebným k implementaci aplikací Infor v cloudu. Společnost loni rovněž vytvořila program Launchpad pro přístup k živým školením v oblasti obchodního rozvoje.

Oba programy mají partnerům poskytnout „individualizované služby přímo pro jejich odvětví a produktové zaměření“.

Cloud je hlavní priorita

Kromě mikro-vertikál se Infor nyní soustředí především na cloud, což mnohokrát zaznělo také na letošní konferenci Inforum 2015.

Existující i nové partnery se proto společnost snaží v této oblasti rozvíjet a podporovat je v dodávkách svých cloudových produktů a migraci na cloud skrze platformu CloudSuite. Také zde výrobce připravil vzdělávací kurzy (CloudSuite Academy).

Speciálně pak Infor podporuje partnery, kteří se účastní mikro-vertikálního specializačního programu s cílem dodávat vlastní odvětvové aplikace postavené na prostředí Mongoose.

Plníme cíle, které jsme si dali při vytvoření sítě IPN: nabízíme více možností a metod, kterými mohou naši partneři rozvíjet své podnikání,“ uvedl ve zprávě Jeff Abbott, senior viceprezident, global alliance and channels, ve firmě Infor.

Zdroj: Infor
Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com

Komentáře