IDC: Trh s úložným softwarem ve 3. čtvrtletí meziročně rostl o 1,5 %

Dařilo se všem segmentům s výjimkou replikace úložišť. Trhu stále vévodí společnost EMC.

IDC: Trh s úložným softwarem ve 3. čtvrtletí meziročně rostl o 1,5 %Celosvětový trh s úložným softwarem stoupl ve třetím kvartále meziročně o 1,5 % při tržbách 3,47 miliardy dolarů. Vyplývá to z čtvrtletního průzkumu Wordlwide Storage Software Qview společnosti IDC.

Software na ochranu a obnovu dat a software pro management úložišť a zařízení tvořily dva zásadní zdroje růstu v tomto kvartále,“ uvedl ve zprávě Jingwen Li, jeden z analytiků IDC zaměřených na tento segment.

Zajímavé je i to, že investice do softwaru na replikaci úložišť po celý rok padají, protože dodavatelé tyto produkty čím dál více přibalují k větším zakázkám.“

Trhu s úložným softwarem vévodí EMC, IBM a Symantec s 25,2%, 15,1% a 14,0% podíly.

Podíváme-li se podrobněji na příslušné segmenty, zjistíme, že software na ochranu a obnovu dat meziročně rostl o 5,3 % s tržbami 1,32 miliardy dolarů, management úložišť a zařízení rostl o 3,7 % s tržbami 672 milionů dolarů a segment replikace úložišť naopak klesl o 3,6 % s tržbami 660 milionů dolarů. Archivační software rostl meziročně o 1,2 % s tržbami 336 milionů dolarů.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © ssidorov - Fotolia.com

Komentáře