IDC: Pro třetinu organizací v západní Evropě je cloud investiční prioritou

Studie IDC ukázala rostoucí význam cloudu v žebříčku priorit západoevropských společností a upozorňuje, že třetí platforma (cloud, velká data, mobilita a sociální sítě) znamená významnou konkurenční výhodu.

IDC: Pro třetinu organizací v západní Evropě je cloud investiční prioritouSpolečnost IDC zveřejnila výsledky studie, v níž zkoumala míru důležitosti, již západoevropské organizace přikládají cloudovým řešením.

Z výsledků vyplývá, že význam cloudu v investičních plánech firem stoupá. Třetina respondentů uvedla, že cloudu přiřazují při rozhodování o investicích pro následujících 12 měsíců vysokou prioritu, a 18 % dotázaných uvedlo, že cloud je pro ně nezbytnou záležitostí.

Studie rovněž ukázala, že cloud snižuje náklady – 41 % respondentů uvedlo, že zaznamenali snížení nákladů v rozmezí 10 – 29 %. V následujících pěti letech pak takovou úsporu očekává více než polovina uživatelů cloudu.

Vzhledem k tomu, že více jak 60 % technologických řešení je financováno z jiných než rozpočtů CIO, je poměrně složité měřit efektivitu investic do IT. Navíc je stále vyvíjen velký tlak na rozpočty IT oddělení,“ okomentoval výsledky studie Jan Široký, regionální ředitel společnosti IDC pro region CEE.

Nyní však lze například díky nabídce cloudu získat aplikaci, která řeší konkrétní problém, takže je celá nákladová linie mnohem jasnější. Trendem je proto přechod od investic do IT k položkám, které směřují do běžných provozních nákladů.“

IDC upozorňuje, že využívání třetí platformy, kam patří cloud společně s velkými daty, mobilitou a sociálními sítěmi, je vzhledem k možnostem, jež nabízí, významnou konkurenční výhodou. Firmy, které zaspí její implementaci, budou podle IDC naopak mít potíže dohnat své soupeře, a to bez ohledu na odvětví, v němž působí.

Zdroj: IDC
Úvodní foto: © Scanrail – Fotolia.com

Komentáře