IDC: Budoucnost outsourcingového tisku leží v nepřímém prodeji

Analytická společnost IDC zveřejnila prognózy týkající se outsourcingu tiskových služeb pro letošní a nadcházející roky. Kdo jsou hlavní hráči?

IDC: Budoucnost outsourcingového tisku leží v nepřímém prodejiPodle nejnovějších výsledků IDC vedoucí pozici trhu managed print and document services (MPDS) zastávají společnosti HP, Lexmark, Ricoh a Xerox/Fuji Xerox.

Ovšem za hlavní hráče pro letošní rok označili analytici firmy Canon, Konica Minolta, Kyocera, Pitney Bowes a Toshiba.

Podle analytiků se aktuální trh MPDS nachází v bodu zlomu, zejména v rozvinutých zemích a podnikové sféře. Na těchto trzích je rozšíření vysoké a pro výrobce je složité odlišit své služby, podporované technologie a nabídnout unikátní portfolio služeb.

Přesto za současného stavu plánují další výrobci jako Brother, Dell, Epson, OKI Data, Samsung a Sharp vstoupit na trh MPDS.

Klíčové faktory úspěchu na trhu MPDS

V této souvislosti analytici identifikovali klíčové faktory pro úspěšnou strategii. Mezi hlavní bod zařadili holistický a integrovaný přístup ke způsobu doručení tiskových služeb.

Důležité bude také propojení s moderními technologiemi a využití cloudu, velkých dat, sociálních médií, mobilních zařízení a nabídka specifického tiskového řešení pro různá průmyslová odvětví. To vše při zachování provozní dokonalosti.

Výrobci podle analytiků neuspějí bez expanze na rozvíjejících se trzích. Příležitost se nachází v nepřímém prodeji, přičemž budou muset investovat do školení a marketingové podpory.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © pab_map - Fotolia.com

Komentáře