IBM zřejmě propustí další tisíce zaměstnanců

Podle serveru Wall Street Journal by o práci mohlo přijít až 14 000 lidí. Výsledky IBM jsou poznamenané dlouhodobou restrukturalizací celé společnosti, tržby nepřetržitě klesají již po šestnáct kvartálů.

IBM zřejmě propustí další tisíce zaměstnancůSpolečnost IBM pokračuje v restrukturalizaci své pracovní síly, která je součástí celkové změny orientace firmy směrem k vybraným strategickým segmentům. Společnost nedávno začala propouštět, přičemž by ji podle serveru Wall Street Journal mohlo opustit až 14 tisíc zaměstnanců.

IBM mělo v roce 2015 bezmála 378 tisíc zaměstnanců. V předchozí vlně propouštění v letošním březnu firmu opustilo necelých 5 000 lidí. Komplexní transformace si vybírá svou daň, IBM navíc již šestnáct kvartálů v řadě vykazuje klesající příjmy. Vedení však zůstává optimistické.

Učinili jsme výrazný pokrok v naší transformaci směrem k vyšší hodnotě. Posílili jsme své stávající portfolio a zároveň intenzivně investujeme do nových příležitostí, jako jsou Watson Health, Watson Internet of Things nebo hybridní cloud,“ uvedla letos CEO společnosti Ginny Romettyová v projevu určeném investorům.

Zmíněné investice do strategických segmentů skutečně začínají přinášet ovoce a tržby v oblasti cloudu, analytických řešení a kognitivního computingu rostou. Zatím však nejsou dost vysoké na to, aby pomohly růst celému IBM.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Octus - Fotolia.com

Komentáře