IBM v roce 2015 investuje 4 miliardy dolarů do cloudu, analytiky a mobilních technologií

Investice má vést ke 40miliardovým příjmům v roce 2018. Mimo uvedených oblastí i ze segmentu sociálních a bezpečnostních technologií.

IBM v roce 2015 investuje 4 miliardy dolarů do cloudu, analytiky a mobilních technologiíSpolečnost IBM oznámila, že v průběhu roku 2015 investuje celkem 4 miliardy dolarů do klíčových odvětví cloudových, analytických a mobilních technologií.

Slibuje si od toho nárůst příjmů z těchto oblastí (spolu se sociálními a bezpečnostními technologiemi) na celkem 40 miliard dolarů v roce 2018. V roce 2014 tyto příjmy činily 25 miliard dolarů.

IBM se v posledních letech proměňuje s tím, jak se snaží držet krok se změnami na globálním trhu IT. Nové příjmy z investice by se mu hodily – v loni jeho tržby poklesly na 93 miliard dolarů z 98 miliard v roce 2013.

Podepsaly na na tom ztráty v tradičních odvětví, ale i prodej dvou hardwarových divizí společnostem Lenovo a GlobalFoundries.

CEO společnosti Ginny Romettyová se nechala slyšet, že pokles byl z velké části důsledkem kroků vedení, konkrétně restrukturalizace hardwarového byznysu, který po sérii obchodů tvoří jen 10 % IBM.

Tato investice není jediným „semínkem“, které IBM v poslední době zaselo. Mezi další nedávné investice patří tři miliardy dolarů do procesorů budoucnosti, miliarda do cloudových aplikací nebo více než miliarda do sítě cloudových datacenter.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © arahan - Fotolia.com

Komentáře