IBM umožní průběžné platby za cloudová úložiště

Doplnění cenového programu o možnost pay-as-you-go má klientům přinést předvídatelné platby. Program má i úvěrovou verzi.

IBM umožní průběžné platby za cloudová úložištěSpolečnost IBM představila nový způsob účtování za poskytování cloudových úložišť, který je založený na principu průběžného financování (pay-as-you-go). Zákazníkovi má ušetřit pořizovací náklady a umožnit flexibilnější využívání cloudových řešení.

V programu s názvem IBM Advanced System Placement je klientovi účtována cena teprve po dosažení předem stanovené hranice kapacity a zároveň dostane za jeden dolar k dispozici další jednotku. Tento cyklus se dále opakuje stejným způsobem.

Prostřednictvím IBM Global Financing (IGF) je rovněz k dispozici úvěrová verze tohoto programu. Při této  variantě podepíší klienti, kteří splňují příslušené podmínky, smlouvu FMV (Fair Market Value) o pronájmu hardwaru a půjčce na software na 36 měsíců. Na prvních šest měsíců jsou stanoveny splátky, které však mají dosahovat zlomku pořizovacích nákladů.

Podobně jako u klasické verze programu realizované za vlastní prostředky je potom po dosažení určité kapacity dodán druhý systém a podle plánu se pokračuje ve splátkách prvního.

Na další systém bude opět vedena smlouva o pronájmu v délce trvání 36 měsíců, ale prvních šest splátek je zdarma. Každá další půjčka musí rovněž projít schválením od IGF.

Propojení programu Advanced System Placement s pronájmem hardwaru má zákazníkům přinést předvídatelnost plateb. Program Advanced System Placement doplňuje dosavadní cenový program IBM Capacity-on-Demand.

Více informací naleznete na stránce www.ibm.com/financing.

Zdroj: IBM 
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře