IBM se za 1,8 miliardy dolarů zbavuje části softwarového portfolia

Indická společnost HCL Technologies získá balík softwarových produktů jako například populární Appscan pro bezpečný vývoj aplikací či BigFix pro bezpečnou správu zařízení. HCL plánuje produkty nadále udržovat.

IBM se za 1,8 miliardy dolarů zbavuje části softwarového portfoliaSpolečnost IBM oznámila, že definitivně uzavřela dohodu o prodeji některých softwarových produktů. Za 1,8 miliardy dolarů je odkoupí indická společnost HCL Technologies. Transakce by měla být uzavřena v polovině příštího roku.

Součástí balíku jsou produkty od řešení pro bezpečný vývoj aplikací až po digitální zážitky. Konkrétně se jedná o Appscan, BigFix, Unica (on-premise), Commerce (on-premise), Portal (on-premise), Notes, Domino a Connections.

Prezident HCL C Vijayakumar uvedl, že akvizici vidí jako velkou příležitost pro rozšíření vlastní nabídky. Dodal, že firma plánuje produkty nadále udržovat a posilovat svou pozici v segmentech jako například bezpečnost, marketing a obchod.

John Kelly, viceprezident IBM pro kognitivní řešení a výzkum, vysvětlil že se IBM rozhodlo upřednostnit investice do vývoje integrovaných funkcí v několika oblastech včetně umělé inteligence, internetu věcí, kyberbezpečnosti a dodavatelského řetězce.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře