IBM s partnery spustilo bezplatnou DNS pro vyšší ochranu před internetovými hrozbami

IBM Security, Packet Clearing House (PCH) a The Global Cyber Alliance (GCA) spustily bezplatnou službu s cílem zajistit spotřebitelům a firmám větší soukromí a bezpečnější surfování na internetu.

IBM s partnery spustilo bezplatnou DNS pro vyšší ochranu před internetovými hrozbamiNová služba Quad9 Domain Name System (DNS) má pomoci ochránit uživatele před nebezpečnými internetovými stránkami, které jsou známé krádežemi osobních údajů, infekcemi ransomwarem nebo malwarem a dalšími podvodnými aktivitami. IBM o tom informovalo v tiskové zprávě.

Velká modrá se dušuje, že na rozdíl od jiných DNS služeb Quad9 (9.9.9.9) DNS neukládá, ani nekoreluje či jiným způsobem nevyužívá osobní uživatelské údaje pro marketingové či jiné účely. Jediným cílem má být ochrana soukromí na internetu (potažmo demonstrace schopností bezpečnostních produktů IBM, konkrétně databázi hrozeb X-Force, která obsahuje přes 40 miliard analyzovaných webů a obrázků).

Pro využití služy Quad9 uživatelům stačí na zařízeních nastavit DNS server na 9.9.9.9. Úplné informace o tom, co dělá služba DNS a jak přejít na Quad9 jsou dostupné na www.quad9.net.

IBM uvádí, že ochrana, kterou poskytuje Quad9, se vztahuje nejen na tradiční počítače a notebooky, ale lze ji rozšířit i na další zařízení připojená k internetu (televize, DVD přehrávače) nebo technologie internetu věcí, jako třeba chytré termostaty a připojené domácí spotřebiče (pokud jim dokážete nakonfigurova výchozí DNS).

Služba je také napojena na dalších 18 partnerů zabývajících se bojem s internetovými hrozbami. Patří mezi ně například Abuse.ch, Anti-Phishing Working Group, F-Secure, Hybrid Analysis, Proofpoint a další.

Telemetrická data ze stránek zablokovaných službou Quad9 budou předávána partnerům věnujícím se internetovým hrozbám.

Zdroj: IBM
Úvodní foto: © profit_image - Fotolia.com

Komentáře