IBM posouvá strategii mobilního zabezpečení koupí Fiberlinku

Koupě je součástí širší strategie IBM proniknout do segmentu zabezpečení mobilních zařízení.

IBM posouvá strategii mobilního zabezpečení koupí FiberlinkuSpolečnost IBM oznámila uzavření dohody o akvizici společnosti Fiberlink Communications. Koupě je součástí strategie zaměřené na zabezpečení transakcí prováděných prostřednictvím mobilních zařízení.

Fiberlink poskytuje management mobilních zařízení (MDM) prostřednictvím cloudového řešení MaaS360 a má zákaznickou základnu přibližně 3 500 společností z oborů například finančních služeb, zdratovnictví nebo průmyslu.

Caleb Barlow, ředitel IBM pro aplikační data a mobilní zabezpečení, uvedl, že akvizice umožní IBM konkurovat jiným výrobcům MDM jako jsou Symantec, AirWatch nebo MobileIron.

Barlow zároveň dodal, že akvizice zapadá do širší strategie mobilního zabezpečení. Její součástí byla například nedávná akvizice Trusteeru, jehož řešení zaměřená proti podvodům a malwaru jsou používaná v sektoru bankovnictví.

Jednotný rámec mobilního zabezpečení

Spojením řešení Fiberlinku a Trusteeru IBM plánuje vytvořit záruku důvěryhodnosti pro transakce prováděné prostřednictvím mobilních zařízení v B2B i B2C komunikaci. Akvizice Fiberlinku má rovněž posílit možnosti IBM uplatnit se v prostředích, kde se využívá konceptu používání vlastních zařízení zaměstnanci (BYOD).

Další nedávnou akvizicí IMB byl Worklight vyrábějící vývojářské nástroje pro mobilní aplikace. I tento nákup podle Caleba Barlowa zapadá do zmíněné strategie.

Na jejím konci má být jednotný rámec, který by kromě managementu mobilních zařízení měl nabídnout i jejich zabezpečení proti malwaru nebo ovládnutí třetí stranou. IBM navíc chce, aby řešení bylo propojitelné s jejím agregátorem bezpečnostních informací a událostí QRadar.

IBM se zaměří zejména na systémy iOS a Android. Bez povšimnutí však nemá zůstat ani Windows Mobile.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © babimu - Fotolia.com

Komentáře