IBM posiluje v oblasti cloudového videa akvizicí společnosti Clearleap

Akvizice má zákazníkům IBM umožnit poskytovat vizuální obsah jejich parterům a klientům. Získanou platformu chce IBM zkombinovat s dříve akvírovanými technologiemi.

IBM posiluje v oblasti cloudového videa akvizicí společnosti ClearleapSpolečnost IBM oznámila, že převzala společnost Clearleap, vývojáře platformy pro dodávání vizuálního obsahu. Cloudovým zákazníkům IBM má tato akvizice v budoucnu poskytnout přístup k videu, a to kdykoliv a z libovolného zařízení.

Clearleap bude integrováno do cloudové platformy IBM.  Podnikovým zákazníkům IBM má poskytnout snadný způsob, jak „spravovat, monetizovat a budovat audiovizuální uživatelskou zkušenost“. Finanční podmínky transkace nebyly zveřejněny.

Podle IBM je akvizice součástí strategie, v rámci níž chce společnost svým klientům pomoci s využitím potenciálu videa. Firmy se díky němu mohou spojovat se svými partnery a zákazníky, sdílet webcasty, školení a návody nebo poskytovat zákaznickou péči.

Clearleap se stává součástí IBM v klíčové chvíli, kdy se vizuální informace a vizuální informace stávají důležitými nejen pro spotřebitele, ale zažívají obrovský boom ve všech podnikových odvětvích,“ uvedl viceprezident IBM Robert LeBlanc.

IBM chce pro ukládání a poskytování videa zkombinovat řešení, která získalo v nedávných akvizicích. Platformu Clearleap chce spojit s technologií pro přenos velkých objemů dat od společnosti Aspera, kterou koupilo koncem roku 2013, a s řešením pro ukládání nestrukturovaných dat Cleversafe, které akvírovalo letos v říjnu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © apops - Fotolia.com

Komentáře