IBM posiluje svou globální síť cloudových datacenter, má jich už 48

IBM splnilo svůj plán na více než 100 %, původně chtělo do konce roku mít 40 datacenter. Společnost cílí na podniky a instituce se svou nabídkou služeb hybridního cloudu. Rozšiřování sítě datacenter má mimo jiné přilákat zákazníky, kteří ještě žádné cloudové služby nevyužívají.

IBM posiluje svou globální síť cloudových datacenter, má jich už 48Společnost IBM pokračuje v budování své globální sítě datacenter. Na začátku roku firma oznámila záměr investovat 1,2 miliardy dolarů a do konce roku mít v provozu 40 datacenter po celém světě.

Ve skutečnosti jich je nakonec 48 – kromě splnění svého plánu totiž IBM uzavřelo partnerství se společností Equinix a využije osm jejích datacenter v Austrálii, Francii, Japonsku, Nizozemí, Singapuru a Spojených státech.

IBM láká podniky na hybridní cloud

Hlavním cílem IBM je získat zákazníky z podnikové sféry, kteří by využívali jeho nabídku hybridního cloudu. Robert LeBlanc, víceprezident divize IBM pro software a cloudových řešení, o tom hovořil v souvislostí s potřebou podniků i veřejných institucí využívat cloudových inovací ve spolupráci s jejich stávajícím IT vybavením.

IBM chce sloužit jako poskytovatel cloudové platformy, což se mu může podařit. Alespoň to tvrdí analytici, například Charles King z Pund-IT, který soudí, že jde ze strany IBM o správný krok.

Řada lidí přemítá, zda IBM nevstupuje na trh příliš pozdě. Já s tím nesouhlasím. Myslím si, že trh cloudových služeb není zas tak vyspělý, jak si mnozí myslí. Je tam stále st prostoru, zejména pak v oblasti hybridního cloudu,“ uvedl King.

Analytik je přesvědčen, že se IBM stane velkým hráčem na poli cloudu, se zákazníky z řad tradičních podniků.

Dan Olds, analytik společnosti Gabriel Consulting, dodává, že rozšiřování globální sítě cloudových datacenter může přilákat podniky, které se dosud cloudovým službám vyhýbaly. Řada firem i státních organizací má například zakázáno využívat cloudové služb, které ukládají data na serverech, které se nacházejí na území jiného státu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře