IBM pokračuje v transformaci, příjmy z cloudu vyrostly bezmála o třetinu

Celkový pokles příjmů o 5,4 % je podle výrobce projevem globální situace. V segmentech, na kterých mu skutečně záleží, vykázalo IBM dvouciferné nárůsty.

IBM pokračuje v transformaci, příjmy z cloudu vyrostly bezmála o třetinuSpolečnost IBM ve druhém kvartálu zaznamenala meziroční pokles příjmů o 5,4 % na 18,1 miliardy dolarů, zůstává však velmi optimistická. Současnou globální situaci výrobce označuje za krátkodobou výzvu a dlouhodobou příležitost.

Výsledky podle IBM celkově poukazují na to, že nedávno ohlášená strategie s důrazem na hybridní cloud je tou správnou cestou. Společnost zdůraznila, že se v tomto ohledu chce opřít o svůj partnerský ekosystém.

Směr, kterým se ubírá trh, je naprosto jasný. Zákazníci chtějí modernizovat své aplikace, přesouvat více pracovních úloh do cloudu a automatizovat IT procesy,“ shrnul stále ještě čerstvý CEO společnosti Arwind Krishna.

Čísla mu dávají za pravdu – cloudový byznys, kterému Krishna do letošního dubna šéfoval, například meziročně vyrostl o 30 % na 6,3 miliardy dolarů a Red Hat posílil o 17 %. Rostly i příjmy z hardwaru, konkrétně o 13 %.

V oblastech obchodních a technologických služeb dopadlo IBM hůře a v obou segmentech zaznamenalo meziroční pokles, což přičítá nepříznivé situaci spojené s globální pandemií koronaviru.

Zdroj: IBM, IDG News Service

Úvodní foto: © Jan Prchal - Fotolia.com

Komentáře