IBM pokračuje v akvizicích společností ze segmentu podnikové bezpečnosti

Dva týdny po koupi společnosti CrossIdeas IBM znovu sahá do peněženky.

IBM pokračuje v akvizicích společností ze segmentu podnikové bezpečnostiSpolečnost IBM oznámila akvizici společnosti Lighthouse Security Group, která se zaměřuje na firemní cloudovou správu identity. Její hlavní produkt názvem Lighthouse Gateway funguje na principu správy identity a přístupu jako služby a je postaven na platformě IBM Tivoli.

Cloudová podstata služby má umožnit například snadnější správu zaměstnanců, kteří přistupují ke zdrojům ležícím mimo firemní firewall, případně bezpečnější používání vlastních zařízení v práci (BYOD).

Pro IBM je to v nedávné době hned druhá akvizice na poli zabezpečení. Nedávno totiž koupilo společnost CrossIdeas, která se zaměřuje na firemní správu přístupu k aplikacím a službám. IBM chce portfolia obou nových akvizic spojit a vytvořit celou sadu bezpečnostního softwaru a služeb pro firermní sféru.

Podnikové zabezpečení je jednou z hlavních oblastí, v nichž IBM hledá nové příležitosti. Do výzkumu v současnosti IBM investuje přes miliardu dolarů ročně a zaměstnává přes 6 tisíc lidí ve 25 výzkumných střediscích po celém světě.

Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře