IBM nastínilo budoucnost svých x86 serverů pod Lenovem

Servery System X a Flex zaplní high-endovou řadu serverů Lenovo. Stávajícím zákazníkům IBM se až do vypršení smlouvy bude dostávat podpory od původní společnosti.

IBM nastínilo budoucnost svých x86 serverů pod LenovemS blížícím se završením převzetí x86 serverů IBM společností Lenovo, které má přijít do konce kalendářního roku, se objevují náznaky konkrétní podoby budoucího uspořádání. Při příležitosti uvedení nových serverů je nastínilo samotné IBM.

Po definitivním uzavření této akvizice se x86 servery System X a Flex od IBM stanou high-endovou řadou serverů značky Lenovo. Současné servery řady Lenovo ThinkServer budou cílit na sektor SMB.

IBM a Lenovo tak daly najevo, že produktové řady zůstanou zachovány, částečně zřejmě v reakci na snahu HP a Dellu využít nejistoty a přetáhnout k sobě část zákazníků IBM.

Obě společnosti se dále domluvily na pětileté podpoře ze strany IBM. Zákazníci, kteří si pořídili server této značky před akvizicí, by po dobu platnosti zákaznické smlouvy neměli pocítit, že došlo ke změně majitele, neboť podporu jim bude nadále zajišťovat IBM.

Lenovo i IBM na začátku září nezávisle na sobě představily modely s novými čipy Xeon E5-2600 v3.

Lenovo oznámilo akvizici x86 byznysu IBM v lednu 2014. Zaplatí za něj 2,3 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IBM, Lenovo

Komentáře