IBM „nakrmí“ svou platformu Watson Health díky akvizici Truven Health Analytics

Akvizice v hodnotě 2,6 miliardy dolarů přinese IBM tým zkušených pracovníků a analytiků, ale především profily 216 milionů pacientů, které budou analyzovány kognitivní platformou Watson.

IBM „nakrmí“ svou platformu Watson Health díky akvizici Truven Health AnalyticsWatson Health, ani ne rok stará divize společnosti IBM, se stane majitelem obrovské databáze pacientů. Údaje o 215 milionech lidí IBM získá akvizicí společnosti Truven Health Analytics v hodnotě 2,6 miliardy dolarů. Dosavadním majitelem společnosti byl Veritas Capital.

Důvod koupě? IBM chce použít svou kognitivní platformu Watson k nalezení způsobů, jak vylepšit zdravotní péči. Watson však napřed potřebuje „nakrmit“ daty. IBM bude mít díky akvizici Truven Health Analytics, Phytel a Explorys k dispozici profily celkem 300 milionů pacientů.

Truven Health Analytics má tisíce zákazníků z řad federálních a státních institucí v USA, nemocnic, výzkumných firem, zaměstnavatelů a dalších. Společnost zároveň zaměstnává řadu expertů jak v oblasti medicíny, tak v oblasti analytiky. Ti všichni se nyní stanou součástí Watson Health.

Většina budoucího pokroku ve zdravotnictví se skrývá v datech,“ uvedl Eric O'Daffer, analytik společnosti Gartner, podle nějž spojení akvírovaných databází s výpočetní kapacitou Watsona představuje „velmi silnou platformu“.

Schopnost vzít data z více systémů a schopnost tato data smysluplným způsobem zpracovat tak, aby vedla k lepšímu rozhodování, je klíčem k další fází pokroku,“ dodal O'Daffer.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře