IBM nabízí všechny své cloudové služby prostřednictvím nového portálu

Společnost spustila IBM Cloud online marketplace v rámci svého strategického přeorientování na oblast cloudových služeb. Tržiště je napojené na partnerský ekosystém.

IBM nabízí všechny své cloudové služby prostřednictvím nového portáluSpolečnost IBM spustila portál IBM Cloud online marketplace (COM), kde nabízí všechny své cloudové služby. Zákazníci tak mohou na jednom místě najít kompletní nabídku společnosti.

Mnoho našich zákazníků chce stavět nové cloudové front-end systémy, ale zároveň je chtějí mít propojené se svou back-end infrastrukturou. Nabízíme proto celou sadu integračních a ovládacích služeb určených k vytvoření takového spojení a následného monitoringu a správy,“ uvedl Steve Mills, víceprezident IBM.

COM nabízí přes stovku hostovaných aplikací od IBM, stejně jako middlewarové komponenty z PaaS Bluemix. Dále slouží jako portál pro IaaSSoftLayer a jako otevřená platforma nabízí i sadu služeb od partnerů IBM, například od společností SendGrid, Zend, Redis Labs a dalších.

Z pohledu partnerů se tak může jednat o zajímavou příležitost, jak se prostřednictvím IBM (a její prodejní díly) dostat na globální trh a najít tak nové příležitosti a zdroje příjmů v oblasti cloudu.

Dělení příjmů bude dle vyjádření IBM odpovídat aktuálním poměrům na trhu (cca 30 % si tedy alokuje IBM, 70 % bude plynout partnerům).

IBM v poslední době silně spoléhá na cloud jako na východisko z klesajícího prodeje hardwaru. Společnost nedávno oznámila, že bude pomáhat partnerům prodávajícím řešení a podpoří je i v prodeji služeb SoftLayeru, do kterého po akvizici investovala již více než miliardu dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IBM

Komentáře