IBM kupuje Turbonomic, rozšíří možnosti hybridní správy cloudu

IBM pokračuje v hektickém nakupování společností soustředících se na hybridní cloud a AI. Turbonomic poskytuje software, jenž řídí výkon od aplikací a kontejnerů po virtualizaci, cloud a on-premise výpočetní, úložné a síťové kapacity.

IBM kupuje Turbonomic, rozšíří možnosti hybridní správy clouduSpolečnost IBM oznámila, že převezme vývojáře aplikací na bázi AI Turbonomic. Transakce by podle odhadů měla vyjít na dvě miliardy dolarů. Od nástupu šéfa Arvinda Krishny v roce 2020 se přitom jedná již o jedenáctou akvizici firmy zaměřenou na hybridní cloud a umělou inteligenci.

IBM v půlce dubna 2021 oznámilo koupi společnosti myInvenio, na konci loňského roku pak pod svou střechu získalo firmy Nordcloud a Instana. Turbonomic by měl být druhou největší akvizicí technologického giganta od převzetí Red Hatu, za který v roce 2019 dal 34 miliard dolarů.

Nástroje společnosti Turbonomic pro správu zdrojů (ARM) a správu výkonu sítě (NPM) hodnotí a spravují výkon od aplikací a kontejnerů po virtualizaci, cloud a místní výpočetní prostředky, úložiště a síťové prostředky.

Po dokončení transakce, ke kterému by mělo dojít v druhém čtvrtletí letošního roku, plánuje IBM integrovat software Turbonomic s řešeními pro pozorování aplikací v reálném čase již zmiňované společnosti Instana.

S integrovanými Turbonomic ARM a Instana APM by uživatel podle IBM měl získat možnost automatizovat akce za účelem optimalizace své základní IT infrastruktury a zajištění výkonu napříč aplikacemi.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře