IBM kupuje Resilient Systems a jeho ucelenou platformu pro řešení bezpečnostních incidentů

Akvizice posílí portfolio divize IBM Security o platformu pro detekci a boj s kybernetickými útoky v době, kdy podobná řešení začínají představovat klíčovou součást podnikového zabezpečení.

IBM kupuje Resilient Systems a jeho ucelenou platformu pro řešení bezpečnostních incidentůSpolečnost IBM oznámila další posílení svého portfolia bezpečnostních řešení. „Big Blue“ převezme firmu Resilient Systems , výrobce platformy, která se stará o automatizaci procesů při reakci na bezpečnostní incidenty, například únik dat nebo ztracené zařízení.

IBM se podle svého vyjádření díky této transakci stane majitelem první ucelené integrované platformy, která v sobě spojuje analytické a forenzní funkce, správu zranitelností a reakci na incidenty. Všech přibližně 100 zaměstnanců Resilient Systems má přejít pod IBM Security včetně CTO společnosti, kryptografa a bezpečnostního guru Bruce Schneiera.

Oznámení akvizice přišlo ve stejný den, kdy IBM spustilo služby X-Force Incident Response Services, které mají klientům pomoci s prevencí kybernetických útoků i obranou, pokud prevence selže. Platforma Resilient Systems se má stát klíčovou součástí těchto služeb a své místo má najít i napříč zbytkem portfolia bezpečnostní divize IBM Security.

Podle komentátorů oznámení IBM reflektuje současnou situaci na poli bezpečnosti, kde již prakticky není možné kompletně ochránit celou firmu. Podle analytika Roba Enderleho z Enderle Group je novým ukazatelem úspěchu schopnost útok co nejrychleji odhalit a dokázat minimalizovat ztráty.

Nejefektivnější způsob, jak se mohou podniky bránit [bezpečnostním] incidentům jsou řešení, která IBM nazývá „imunitní reakcí“ a která neustále monitorují IT prostředí, odhalují porušení bezpečnosti a okamžitě na ně odpovídají,“ uvedl analytik Charles King z Pund-IT.

Akvizice by měla být dokončena do konce letošního roku. Finanční podmínky nebyly zveřejněny.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Melking - Fotolia.com

Komentáře