IBM kupuje Nordcloud, posílí v oblasti poradenství ohledně hybridních cloudů

Společnost rozšiřuje spektrum odborných znalostí v obalsti digitální transformace a migrace a transformace do cloudů. Transakce by měla být uzavřena v prvním čtvrtletí příštího roku.

IBM kupuje Nordcloud, posílí v oblasti poradenství ohledně hybridních cloudůSpolečnost IBM oznámila dohodu o akvizici společnosti Nordcloud, která se zaměřuje na zavádění cloudů, transformaci aplikací a řízené služby. Chystá se tak zvýšit kapacity v oblasti migrace a transformace do cloudů.

Nordcloud se sídlem v Helsinkách je dle IBM evropským lídrem v odvětví služeb zajišťujících transformace do cloudů. Je jedním z poskytovatelů, kteří byli třikrát certifikováni na platformy Amazon Web Services, Google Cloud Platform a Microsoft Azure.

Akvizice společnosti Nordcloud společností IBM nám přinese další odborné znalosti, které našim klientům zajistí digitální transformaci a podpoří další přijetí hybridní cloudové platformy IBM,“ uvedl John Granger, vyšší viceprezident pro Inovace cloudových aplikací a výkonný ředitel pro globální obchodní služby IBM.

Přístup IBM k hybridním cloudům se skvěle doplňuje s naším cloudově nativním přístupem a našim klientům tak pomůžeme migrovat do cloudu a řídit a modernizovat jejich podnik,“ doplnil Fernando Herrera, předseda a zakladatel společnosti Nordcloud.

Po uzavření této transakce se společnost Nordcloud stane součástí společnosti IBM. Finanční údaje nebyly zveřejněny. Transakce se řídí běžnými podmínkami prodeje a měla by být uzavřena v prvním čtvrtletí roku 2021.

Zdroj: IBM

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře