IBM kupuje Iris Analytics a jeho analytické nástroje proti finančním podvodům

Technologie Iris Analytics umí pracovat s daty v reálném čase a odhalovat tak finanční podvody. Díky strojovém učení zároveň rovnou vytváří nové modely a predikce dalšího podvodného jednání.

IBM kupuje Iris Analytics a jeho analytické nástroje proti finančním podvodůmSpolečnost IBM oznámila akvizici Iris Analytics, soukromé firmy specializující se na analytické nástroje, které pomáhají bojovat proti finančním podvodům v reálném čase.

IBM uvádí, že existující techniky odhalování podvodů jsou vázány na specializované „black box“ modely, které není snadné adaptovat. Platební sektor se však podle společnosti rozvíjí s využitím čím dál rychlejších alternativních a mobilních transakcí, více se uplatňují čipové technologie a PIN kódy. Odpovídajícím způsobem se ovšem zdokonalují i technologie a organizovanost podvodníků.

Technologie Iris Analytics podle IBM nabízí analýzu těchto podvodných praktik v reálném čase, přičemž využívá strojového učení k rychlému vytváření modelů proti podvodům. Současně podporuje vznik a úpravy ad-hoc modelů, které se prokázaly jako úspěšné na platebních platformách různých velikostí.

Iris Analytics tak má vyplňovat mezeru mezi expertně stanovenými pravidly a tradičním prediktivním modelováním díky využití umělé inteligence a kognitivních technik ve spolupráci s odborníky. To podle IBM umožňuje interaktivně navrhnovat nejvhodnější analytické metody a současně testovat a zavádět modely s reálně vznikajícími daty.

Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

Zdroj: IBM

Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com

Komentáře