IBM kupuje Gravitant a jeho platformu pro nákup cloudového softwaru a služeb

Akvizice přinese IBM řešení cloudMatrix, které umožňuje porovnávání a nákup cloudových služeb napříč různými prostředími a od různých výrobců. Tato platforma se má stát klíčovou součástí portfolia IBM pro oblast hybridního cloudu.

IBM kupuje Gravitant a jeho platformu pro nákup cloudového softwaru a služebGlobální výrobci věří v potenciál hybridního cloudu a snaží se posílit svou pozici v této oblasti. Výjimkou není ani IBM, které tento týden akvírovalo společnost Gravitant. Ta disponuje softwarem pro nákup a správu softwaru a služeb napříč cloudovými platformami.

Toto řešení s názvem cloudMatrix umožňuje nákup softwaru a služeb prostřednictvím samoobslužného tržiště. Uživatelé zde mohou prostřednictvím centrální konzole hodnotit, srovnávat a nakupovat.

Společnosti, které toto řešení využívají, mohou integrovat smíšená cloudová prostředí a spravovat je digitálně, což má vést k vyššímu výkonu i efektivitě. Gravitant uvádí, že využívání jeho služby přináší až 50% snížení nákladů na infrastrukturu a provoz.

Podle viceprezidenta IBM Martina Jettera se technologie Gravitantu stane klíčovou součástí služeb IBM pro oblast hybridního cloudu. Společnost ji chce integrovat do své divize Global Technology Services, zároveň by se měla objevit i v nabídce cloudového softwaru v rámci IBM Cloud.

Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Woody - Fotolia.com

Komentáře