IBM kupuje Cleversafe a jeho řešení pro ukládání nestrukturovaných dat

Akvizice má pomoci zákazníkům IBM, kteří jsou zavaleni stále větším objemem obrázků, videí, zvukových souborů a jiných nestrukturovaných dat. Technologie Cleversafe budou k dispozici jak v rámci cloudových služeb IBM Cloud, tak jako fyzická řešení.

IBM kupuje Cleversafe a jeho řešení pro ukládání nestrukturovaných datSpolečnost IBM posílí svou divizi cloudových služeb akvizicí společnosti Cleversafe. Převzetí této firmy a jejích řešení pro objektové storage má do portfolia IBM přinést více flexibility a zjednodušenou správu pro hybridní cloud.

Cleversafe nabízí řešení pro ukládání, zálohování a archivování dat, stejně jako nástroje pro spolupráci. IBM uvádí, že chce prostřednictvím akvizice pomoci zejména těm firmám, které se potýkají s rostoucím objemem nestrukturovaných dat, například obrázků, videa nebo zvukových souborů.

Produkty řady Dispersed Storage Network od Cleversafe doplní portfolio softwarově definovaných úložišť Spectrum Software od IBM a budou integrovány do IBM Cloud, kde rozšíří nabídku IaaS (infrastruktura jako služba) a platformy SoftLayer Object Storage.

Zákazníci IBM budou moci využívat SoftLayer nebo platformu IBM Bluemix pro tvorbu nových aplikací zahrnujících technologie od Cleversafe. IBM však bude nabízet technologie od Cleversafe i v podobě fyzických zařízení.

Finanční podmínky dohody nebyly zveřejněny.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IBM, Cleversafe

Komentáře