IBM investuje miliardu dolarů do vývoje cloudových aplikací

Prostředky mají být využity na řadu iniciativ vedoucí ke zvýšení počtu cloudových aplikací a jejich vývojářů.

IBM investuje miliardu dolarů do vývoje cloudových aplikacíSpolečnost IBM oznámila, že investuje celkem 1 miliardu dolarů do PaaS (platforma jako služba) ve snaze pobídnout softwarové vývojáře k vytváření více aplikací pro cloud a migraci stávajících aplikací tamtéž. Důvodem kroku je podle společnosti nespokojenost s rychlostí, jakou jsou takové aplikace vyvíjeny.

Pro IBM je to jeden ze dvou oznámených kroků v oblasti cloudu. Druhým je akvizice společnosti Cloudant.

Společnost tvrdí, že z 18 milionů vývojářů aplikací vyvíjí pro cloud je necelá čtvrtina. Aplikace je přitom podle IBM nutno vytvářet nejen pro veřejný cloud, nýbrž i tak, aby fungovaly v on-premise strukturách, což bude umožňovat využívat hybridních prostředí.

Více možností, více prostředků

Zmíněná miliarda dolarů má být využita na různé iniciativy. IBM například uvedlo vývojářskou platformu BlueMix, určenou pro tvorbu hybridních cloudových aplikací.

Dalším krokem je nabídka middewarového portfolia společnosti, obsahujícího například řadu WebSphere, prostřednictvím jejího IaaS cloudu SoftLayer. Ten byl zároveň rozšířen o platformy Powers Systems a Systems Management. IBM rovněž uvedlo vývojářské sady a API pro tvorbu kognitivních aplikací postavených na technologii Watson.

IBM zároveň oznámilo vstup do rostoucího open-source PaaS projektu Cloud Foundry (CF) a převzetí jejího vývoje. CF se nejen díky tomu rýsuje příznivá budoucnost. Například Verizon již oznámil, že ji coby vývojářskou platformu zahrne do své IaaS.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře