IBM hlásí za 3. kvartál pokles obratu i zisku

Změna zaměření IBM na nové oblasti IT není bez následků. Zisk poklesl o 17 %, obrat o 4 %. Ve strategických oblastech se však společnosti mělo dařit.

IBM hlásí za 3. kvartál pokles obratu i ziskuProbíhající posun společnosti IBM od hardwaru směrem ke cloudu, mobilitě a analytickým technologiím přináší vedlejší účinky v podobě klesajících výsledků. Za třetí kvartál roku 2014 hlásí IBM pokles obratu i zisku.

V konkrétních číslech došlo k 17% meziročnímu poklesu čistého zisku na 3,5 miliardy dolarů při 4% poklesu obratu na 22,4 miliardy dolarů.

Naše výsledky nás zklamaly. V průběhu září došlo ke zpomalení trhu vzhledem ke změnám chování klientů. Naše výsledky zároveň poukazují na bezprecedentní změnu tempa celého odvětví,“ uvedla CEO společnosti Ginni Romettyová.

Pozitivní zprávy přinesly výsledky IBM ve strategických oblastech, kam spadají cloudové a analytické technologie, bezpečnost, mobilita a další. Zde se společnosti podle jejího vyjádření dařilo dobře, ovšem konkrétní výsledky nebyly zveřejněny.

Do výsledků nejsou zahrnuty nedávné prodeje hardwarových divizí. Kromě prodeje x86 serverů Lenovu sem spadá i předání výrobní divize procesorů do rukou společnosti GlobalFoundries.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře