IBM hlásí úspěšný třetí kvartál, pokles obratu se téměř zastavil

Pokles celkových výsledků je u IBM v podstatě normou a firmu zajímá spíše vývoj ve strategických oblastech. Ty dopadly ve třetím kvartálu skvěle, příjmy se zvýšily o 11 % a dlouhodobá strategie zřejmě začíná přinášet ovoce.

IBM hlásí úspěšný třetí kvartál, pokles obratu se téměř zastavilSpolečnost IBM má za sebou úspěšný třetí kvartál, ve kterém zaznamenala pouze 0,4% meziroční pokles obratu na 19,15 miliardy dolarů. Ihned dodejme, že snižující se příjmy jsou pro IBM v zásadě normou a projevem dlouhodobé transformace jeho byznysu.

Obrat společnosti nepřetržitě klesá již 22 kvartálů (jinými slovy pět a půl roku), ale IBM, která se nikdy nebránila prodeji divizí, jež považovala za neperspektivní, to zřejmě nijak netrápí. Příjmy ze strategických oblastí totiž vyrostly o 11 % na 8,8 miliardy dolarů.

Růst těchto „strategické imperativů“, mezi které IBM počítá cloudové technologie, kybernetickou bezpečnost nebo analytické nástroje, je hlavním cílem vytyčeným CEO Ginny Romettyovou a evidentně se jej daří úspěšně plnit.

IBM může těšit i nebývalý 60% nárůst příjmů z mainframů System Z, za což vděčí uvedení nového systému Z14. Celkový čistý zisk společnosti dosáhl částky 2,73 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře