IBM hlásí další pokles výsledků, rostlo však v klíčových segmentech

Výsledky IBM za uplynulý rok se nesly v již tradičním duchu. Celková čísla meziročně poklesla, ovšem v segmentech, které IBM považuje za zásadní, firma pokračovala v růstu.

IBM hlásí další pokles výsledků, rostlo však v klíčových segmentechNejnovější hospodářské výsleddy IBM hovoří o pokračujícím trendu celkového poklesu a strategického růstu. Obrat za rok 2020 meziročně poklesl o 5 % na 73,6 miliardy dolarů, čistý zisk se snížil z předchozích 9,4 miliardy na 5,6 miliardy.

Úplně jinak se dařilo klíčové divizi cloudového a kognitivního softwaru, která si za celý rok polepšila o 19 % na 25,1 miliardy dolarů. Velmi dobrý rok za sebou má také dceřiný Red Hat, jehož výsledky se meziročně zvedly o 18 %.

Ve čtvrtém kvartálu 2020 pak IBM celkově pokleslo o 5 % na 20,4 miliardy dolarů, zatímco cloudový byznys posílil o 10 % na 7,5 miliardy a Red Hat vyrostl o 19 %. CEO společnosti Arvind Krishna zůstává ve světle nových výsledků naprosto klidný.

„V roce 2020 jsme odvedli velký kus práce na rozvoji naší hybridní cloudové platformy coby základů pro digitální transformaci zákazníků. Brzy se projeví kroky podniknuté v obastech hybridního cloudu a AI a věříme, že v roce 2021 dosáhneme růstu,“ uvedl.

Zdroj: IDG News Service, IBM 

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře