IBM hlásí 12% pokles obratu v prvním čtvrtletí

Společnost „slaví“ tři roky poklesu hospodářských výsledků, navzdory silnému růstu příjmů z mainframů a strategických oblastí cloudu, analytiky a dalších.

IBM hlásí 12% pokles obratu v prvním čtvrtletíHospodářské výsledky IBM pokračovaly i v prvním kvartálu roku 2015 v poklesu. Obrat se propadl o 12 % na 19,6 miliardy dolarů, zatímco zisk poklesl o 5 % na 2,4 miliardy.

Se započtením letošního prvního čtvrtletí klesají výsledky společnosti bez přerušení již celé tři roky. IBM v posledních letech mění kurz, zbavuje se divizí, které nepovažuje za perspektivní a naopak investuje do nových oblastí.

Příjmy ze strategických segmentů, jako je cloud, analytické nástroje a mobilní řešení, měly podle IBM meziročně vyrůst o 20 %. Na návrat k růstu to však zatím nestačí.

Nedařilo se největší divizi globálních služeb, jejíž obrat poklesl o 2 % na 12,2 miliardy dolarů. O stejný podíl se snížily příjmy divize softwaru, která v prvním kvartálu utržila 5,2 miliardy dolarů.

Nejhůře na tom byla divize hardwaru, která, navzdory více než 100% růstu příjmů z mainframů, zaznamenala propad tržeb o 23 % na 1,7 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře