IBM Enterprise 2014 odhalilo novinky v portfoliu Power8

Nabídka tohoto podnikového portfolia byla rozšířena o dva nové systémy E870 a E880 spolu s dalšími řešeními, které mají vést k větším úsporám a flexibilitě.

IBM Enterprise 2014 odhalilo novinky v portfoliu Power8Společnost IBM uspořádala konferenci IBM Enterprise 2014. Program setkání se zaměřil na různá témata, například na správný přístup k infrastruktuře a jeho vliv na návratnost investic a obchodní výhody, případně na to, jak mohou cloud, analytika, mobilita, sociální sítě a bezpečnost řídit inovace. Zároveň byly představeny novinky v portfoliu IBM Power8.

Portfolio Power8 bylo rozšířeno o následující:

IBM Data Engine for NoSQL

Toto řešení má umožnit snížení nákladů na zavádění datových skladů NoSQL. Kombinuje software společnosti Redis Labs, operační systém Ubuntu Linux od společnosti Canonical, FPGA od společnosti Altera a Power System S822L s CAPI od IBM s IBM FlashSystem 840.

Konsolidace serverů zde podle IBM umožňuje, aby pro NoSQL sklad byl použit jeden server Power8 místo 24 serverů založených na procesoru Intel. Snížení nákladů na infrastrukturu má být být realizováno i díky menším nárokům na prostor a energii.

IBM Data Engine for Analytics – Power Systems Edition

Toto řešení kombinuje systémy Power8 Scale-out s technologií flash elastic storage a softwarem Platform Computing. Tato nová nabídka řešení pro analytiku podle IBM využívá jen třetinu storage infrastruktury ve srovnání s řešením na x86.

Power Enterprise Pools

Tato technologie se má stát základem pro privátní, veřejnou a hybridní cloudovou infrastrukturu. Nabízet má flexibilitu a okamžitou odezvu na změny v zatížení infrastruktury.

Zákazníkům umožní přesouvat výpočetní zdroje napříč systémy tak, aby pokryly výpočetní požadavky, zajistily dostupnost systému, zvýšily efektivitu a ochránily investice při přechodu na Power8.

Power E870 a Power E880

Nové systémy Power Enterprise rozšiřují řadu základních scale-out serverů Power8 uvedených v dubnu 2014 a jsou navrženy pro prostředí podniků a výpočetních center. Nové systémy Power E870 (na fotografii) a Power E880 jsou osmisocketové systémy s podporou až 1000 virtuálních serverů na systém.

Systémy nabízejí volbu 32, 40 nebo 48 procesorových jader a až 4 TB paměti na výpočetní uzel. Kapacitu mohou zvyšovat až na 192 jader s více než 1 500 vlákny výpočetního výkonu a 16 TB paměti.

Technické specifikace systému Power E870 najdete zde a detaily Power E880 najdete zde.

Distributory serverů IBM jsou v České republice společnosti Arrow ECS,Avnet, DNS, a Tech Data Distribution.

Na Slovensku jsou to Asbis SK, Avnet a eD' system Slovakia.

Zdroj: IBM
Úvodní foto: IBM

Komentáře