Huawei v prvním čtvrtletí 2021 klesly tržby o šestinu, projevil se prodej Honoru

Pokles vykázala zejména oblast produktů a služeb pro spotřebitele, naopak divize síťových technologií a služeb stabilně roste. Výrobce ve sledovaném období utržil 23,47 miliardy dolarů.

Huawei v prvním čtvrtletí 2021 klesly tržby o šestinu, projevil se prodej HonoruSpolečnost Huawei zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2021. Ty podle společnosti splnily firemní předpoklady. Huawei vygenerovalo tržby ve výši 152,2 miliard čínských jüanů (23,47 miliardy dolarů), což představuje meziroční pokles o 16,5 %.

Zatímco podnikání v oblasti síťových technologií a služeb podle výrobce provází stabilní růst, tržby v oblasti produktů a služeb pro spotřebitele zaznamenaly pokles částečně i v důsledku prodeje značky chytrých telefonů Honor v listopadu 2020.

Čisté ziskové rozpětí společnosti meziročně vzrostlo o 3,8 %, a dosáhlo tak 11,1 %. Za příznivými výsledky stojí zejména snaha společnosti o zvýšení kvality operací a efektivity řízení a dále také příjmy z licenčních poplatků ve výši 600 milionů dolarů.

V oblasti sítí nové generace Huawei usiluje o plné rozvinutí potenciálu 5G, zároveň pokračuje ve vylepšování svých schopností v oblasti softwarového inženýrství a zvyšuje investice do tohoto sektoru s cílem postupného nárůstu podílu softwaru a s ním spojených služeb v rámci celého portfolia příjmů.

Jako vždy zůstávají naším závazkem technologické inovace a významné investice do výzkumu a vývoje, vedle kterých také pracujeme na řešení problémů s kontinuitou dodávek způsobených omezeními na trhu,“ uvedl rotující předseda představenstva společnosti Huawei Eric Sü.

Zdroj: Huawei

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře