Huawei v Bruselu otevřelo Centrum transparentní kybernetické bezpečnosti

Centrum Huawei pro transparentní kybernetickou bezpečnost si klade za cíl nabídnout klíčovým aktérům v otázkách strategií kybernetické bezpečnosti odpovídající komunikační platformu. Výrobce zároveň zve zákazníky i nezávislé testovací organizace, aby v centru prováděli bezpečnostní testy.

Huawei v Bruselu otevřelo Centrum transparentní kybernetické bezpečnostiSpolečnost Huawei otevřela v Bruselu své evropské Centrum transparentní kybernetické bezpečnosti. Akce se zúčastnilo více než 200 zástupců regulátorů, telekomunikačních operátorů, firem a médií.

Na slavnostním zahájení promluvili zástupci Evropské unie, asociace mobilních operátorů GSMA a Světového ekonomického fóra. Ken Hu, místopředseda představenstva Huawei, apeloval na zúčastněné, že je důležité mít důvěru v kybernetickou bezpečnost.

Důvěra musí být založena na skutečnostech, skutečnosti musí být ověřitelné a ověření musí být založeno na společných standardech. Věříme, že tohle je efektivní model, jak vybudovat důvěru v digitální éře,“ uvedl Hu.

Nové vývojové trendy, nové centrum

V reakci na nové vývojové trendy v oblasti cloudového řešení otevřelo Huawei své Centrum transparentní kybernetické bezpečnosti s cílem nabídnout vládním agenturám, odborníkům či průmyslovým asociacím odpovídající komunikační platformu.

Evropské centrum má dle Huawei tři hlavní funkce – prezentovat ucelené postupy společnosti v oblasti kybernetické bezpečnosti, usnadňovat komunikaci mezi společností a klíčovými aktéry v otázkách strategií kybernetické bezpečnosti a zajišťovat platformu pro bezpečnostní testování a ověřování.

Huawei zároveň zve zákazníky i nezávislé testovací organizace třetích stran, aby prováděli bezpečnostní testy a verifikace v souladu s uznávanými standardy kybernetické bezpečnosti a osvědčenými postupy.

Věříme, že prostřednictvím center kyberneticko-bezpečnostní transparentnosti budeme úžeji spolupracovat na bezpečnostních standardech, ověřovacích mechanismech a inovacích bezpečnostních technologií,“ dodal Ken Hu.

Zdroj: Huawei
Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře