Huawei už letos dodalo 200 milionů chytrých telefonů, těží z popularity řady P30

Hranici 200 milionů dodaných chytrých telefonů čínský výrobce letos překonal o 64 dní dříve než v roce 2018. Prodeje zvyšuje popularita řad Huawei P30 a Huawei Mate.

Huawei už letos dodalo 200 milionů chytrých telefonů, těží z popularity řady P30Společnost Huawei oznámila, že se jí letos podařilo prolomit další rekord, když ke svým prodejcům dodala celkem 200 milionů chytrých telefonů. Čínská firma uvádí, že oproti roku 2019 se jí stejný počet mobilů podařilo dodat o 64 dní dříve.

Výrobce nedávno zveřejnil i výsledky za první tři kvartály roku 2019, kdy vygeneroval tržby ve výši 610,8 miliard čínských jüanů. To podle společnosti představuje meziroční nárůst o 24,4 %.

Huawei v letošním roce uvedlo například telefony řady Huawei P30 či Huawei Mate. Malou vadou na kráse nové vlajkové lodi Huawei Mate 30 je však fakt, že se musí obejít bez aplikací od Googlu a jeho uživatelé nemají ani přístup do obchodu Google Play.

Společnost v srpnu sice představila vlastní operační systém HarmonyOS, zatím však neuvedla, kdy se objeví v chytrých telefonech. HarmonyOS bude totiž nejprve použitý v chytrých obrazovkách, které by měly být uvedeny na konci letošního roku.

Zdroj: Huawei, IDG News Service

Úvodní foto: © .shock - Fotolia.com

Komentáře