Huawei sjednocuje své partnerské programy

Od příštího měsíce se všichni partneři Huawei stanou účastníky globálního konsolidovaného programu Huawei Solution Partner Program, který vznikne sloučení současných programů provozovaných jednotlivými divizemi společnosti.

Huawei sjednocuje své partnerské programySpolečnost Huawei oznámila, že s platností od října 2017 sloučí veškerou partnerskou podporu do jednotného programu s názvem Huawei Solution Partner Program. Ten počítá se členstvím všech typů partnerů včetně nezávislých vývojářů, výrobců, integrátorů nebo konzultantů.

Dosavadní praxe, kdy měla každá divize Huawei vlastní program pro určitý okruh partnerů, se tak stane minulostí. Huawei uvedlo, že se do nového konsolidovaného programu chystá investovat celkem 250 milionů dolarů.

Výrobce slibuje, že nový program usnadní spolupráci s partnery a umožní jim lépe reagovat na potřeby zákazníků. Zjednodušení se má dočkat i systém získávání certifikací. Řešení nabízená prostřednictvím v Huawei Marketplace pak budou nově řazena podle konkrétních odvětví.

Další novinkou má být podpora spolupráce mezi samotnými partnery. Huawei je chce motivovat, aby společnými silami vytvářeli, nabízeli a podporovali řešení postavená na jeho technologiích. Samozřejmostí bude technická, marketingová a prodejní podpora.

Výrobce v neposlední řadě plánuje rozšířit počet vývojových středisek OpenLabs, která slouží ke společnému vývoji a testování nových řešení. V současnosti Huawei provozuje šestnáct takových center, ale do roku 2020 jich chce mít dvacet čtyři.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © valentinT - Fotolia.com

Komentáře