Huawei se obrací na soud a vyzývá USA k zastavení „státem schválené kampaně

Čínský výrobce vyzývá Spojené státy, aby „změnily svůj přístup způsobem, který umožní efektivně řešit otázku kybernetické bezpečnosti“. Huawei u soudu napadlo nový americký zákon o schvalování národní obrany, jehož část označuje za protiústavní.

Huawei se obrací na soud a vyzývá USA k zastavení „státem schválené kampaněSpolečnost Huawei oznámila, že v USA podala návrh na souhrnný rozsudek v rámci svého soudního sporu o ústavnosti oddílu 889 zákona o schvalování národní obrany. Výrobce zároveň vyzval americkou vládu, aby zastavila „státem schválenou kampaň“.

Ve své stížnosti společnost argumentuje tím, že ji oddíl 889 zákona z roku 2019 jmenovitě vyčleňuje, zakazuje vládním úřadům USA nakupovat její výrobky a služby a navíc jim zapovídá uzavírat smlouvy nebo udělovat granty třetím stranám, které tak činí.

Americká vláda podle Huawei nepředložila žádný důkaz o tom, že tento výrobce představuje bezpečnostní hrozbu. Tamní politici podle společnosti „využívají sílu celé země, aby šli po krku soukromé firmě”, přičemž „v dějinách taková situace téměř nemá obdoby”.

Soudní systém je poslední linií obrany k dosažení spravedlnosti. Společnost Huawei má plnou důvěru v nezávislost a nestrannost soudního systému Spojených států,” uvedl ředitel právního oddělení Huawei Song Liuping.

Podle časového harmonogramu soudního procesu je slyšení k tomuto návrhu společnosti Huawei stanoveno na 19. 9. 2019.

Zdroj: Huawei

Úvodní foto: © Junial Enterprises - Fotolia.com

Komentáře