Huawei navzdory mezinárodním potížím zvýšilo tržby o 39 % na téměř 27 miliard dolarů

I přes apelování USA na spojence, aby nepoužívali zařízení Huawei, jelikož mohou být zneužívaná ke špionáži, se čínskému výrobci v prvním kvartálu 2019 podařilo masivně zvýšit tržby. Informace o čistém zisku však nezveřejnil.

Huawei navzdory mezinárodním potížím zvýšilo tržby o 39 % na téměř 27 miliard dolarůSpolečnost Huawei Technologies uvedla, že její tržby v prvním čtvrtletí tohoto roku stouply o 39 % na 26,81 miliardy dolarů. Podrobnosti o čistém zisku si však čínský technologický gigant nechal pro sebe.

Stručné oznámení o finančním hospodaření přišlo ve stejnou dobu, kdy vláda Spojených států amerických zintenzivnila své tažení proti Huawei. Američané tvrdí, že produkty čínského výrobce mohou být využívané ke špionáži. Totéž tvrdí i český NÚKIB.

Jakékoli pochybnosti o zabezpečení zařízení značky Huawei začátkem roku popřel v rozhovoru pro Financial Times zakladatel společnosti Žen Čeng-fej. Na bezpečnostní nedostatky čínských produktů však v dubnu poukázala i Velká Británie.

Minulý týden společnost Huawei, mimo jiné také třetí největší výrobce chytrých telefonů na světě, uvedla, že navzdory apelu USA na spojence, aby čínské výrobky nepoužívali, dokázala vyhrát další tendry o poskytování infrastruktury pro sítě páté generace.

Do konce března Huawei uzavřelo čtyřicet komerčních smluv týkajících se sítí 5G a vyrobilo více než 70 000 základnových stanic pro 5G. Čínský výrobce zároveň uvedl, že za první čtvrtletí 2019 prodal 59 milionů chytrých telefonů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře